Palestra italiana 1

Nyelvtani feladatok

Kezdő és középkezdő szint

</?xml:namespace>

A Palestra italiana különböző szintű feladatokat (kezdőtől a haladóig) tartalmazó olasz nyelvtani gyakorló, amely felépítésében olyan elveket követ, amelyek megkönnyítik használatát.

A nagy számú és változatos gyakorlatok a fokozatosság elvét követik. A feladatok mellett található csillagok száma, az adott feladat nehézségi szintjét jelzi.

A Palestra italiana egy szókincsbővítésnek szentelt részt is tartalmaz, ahol azokat a szavakat tűntették fel, amely az 5000 leggyakrabban használt olasz szó között előfordul.

A kötet végén találjuk a feladatok megoldókulcsát, amely fontos segítség azoknak a tanulóknak, akik a könyvet önálló tanulásra szeretnék használni.

A Palestra italianát mind tanároknak mind tanulóknak ajánljuk, mert hasznos eszköz lehet a nyelvtani ismeretek elsajátításának ellenőrzésére.

Grammatica avanzata della lingua italiana

I pronomi italiani

Le preposizioni italiane