I verbi italiani

Kiadó Alma Edizioni

Nem rendelhető

Nyelvtan – feladatok – játékok

Ez a teljes és hatékony feladatgyűjtemény kizárólag az olasz igerendszerrel foglalkozik.

A tankönyv egyszerű felépítésével vezeti be a tanulókat az olasz igeidők és módok világába.

A könyv a szabályos formáktól elindulva olyan igeidők és módok tanulásához igyekszik segítséget és hasznos tanácsokat nyújtani, amelyeket az olaszul tanulók általában kritikus pontnak éreznek: közelmúlt, folyamatos múlt, személytelen igealakok, passzív szerkezet, a kötőmód „titkai”, kifejezésbeli igék, stb.

Az I verbi italiani fokozatosan nehezedő feladatokból épül fel, ezért minden nyelvi szinten mind otthoni tanulásra, mind tantermi munkára használható.

A nyelvtani magyarázatokat számos játék, kvíz, találós kérdés, kulturális vonatkozás mellett feladatok és megfigyelések egészítik ki, ezzel is színesítve a könyv anyagát.

A könyv részét képezik a táblázatok és a megoldókulcs is.

Grammatica avanzata della lingua italiana

I pronomi italiani

Le preposizioni italiane