Grammatica pratica della lingua italiana (NUOVA)

Kiadó Alma Edizioni

Nem rendelhető

Feladatok – tesztek – játékok

Kezdő és középhaladó szint (A1-B2)

A könyv segítségével hatékonyan és mindenre kiterjedően gyakorolhatjuk az olasz nyelvtant. Világos és lényegretörő ábrák mutatják be az olasz nyelvtan alapvető szabályait. A magyarázatokat számos feladat, kvíz és játék egészíti ki, amelyek segítségével a tanulók nem csak a nyelvtani szerkezeteket gyakorolhatják, de az olasz életmóddal, kultúrával, társadalommal és történelemmel kapcsolatos ismereteiket is bővíthetik.

Mind a nyelvtani magyarázatok, mind a feladatok a leghasznosabb nyelvi szerkezetekre koncentrálnak elsősorban, hogy a tanulókat a mindennapi életben jól használható autentikus nyelvvel ismertessék meg. Éppen ezért a könyv figyelmet fordít az idiomatikus kifejezésekre, zsargonra és a beszélt nyelvi kifejezésekre.

A hasznos pontozott tesztek lehetővé teszik, hogy a tanulók maguk ellenőrizzék tudásuk szintjét, valamint a könyv egy megoldókulcsot is tartalmaz.

Grammatica avanzata della lingua italiana

I pronomi italiani

Le preposizioni italiane