GrammaMia!

Kiadó Alma Edizioni

Nem rendelhető

Olasz nyelvtan fiataloknak

A GrammaMia! olasz nyelvtani összefoglaló és feladatgyűjtemény a 11-14 éves, nem olasz anyanyelvű tanulók számára készült.

A könyv az első találkozást jelenti az olasz nyelvtan világával. Egyszerű és lényegretörő ábrák segítségével magyarázza el az olasz nyelvtan alapvető szabályait. A magyarázatokhoz rengeteg feladat, kvíz és játék kapcsolódik, amelyek a nyelvtan gyakorlása mellett, hasznos információkkal szolgálnak az olasz életmódról, társadalomról, kultúráról, földrajzról és történelemről. A könyv megkülönböztetett figyelmet fordít a fiatalok által használt nyelvezetre, így nem csak nyelvi, hanem kommunikációt elősegítő ismeretekkel is ellátja őket.

A könyvet kezdő, középhaladó és haladó tanulók is használhatják.

A GrammaMia! a következőkből áll:
  • egy tankönyv nyelvtani összefoglalóval és feladatokkal,
  • egy tanári kézikönyv a feladatok magyarázatával lépésről lépésre; fénymásolható segédeszközökkel; beszédkészséget, szövegértést, és íráskészséget fejlesztő órai játékokkal és gyakorlatokkal; megoldókulccsal;
  • CD a hallás utáni szövegértés gyakorlatokkal.

GrammaMia - audio cd

GrammaMia - guida+CD