Ascolto Medio- (con audio CD)

Kiadó Edizione Edilingua

Középhaladó szint (B1-B2)

Anyagok a hallás utáni szövegértés fejlesztéséhez és a nyelvvizsga-felkészüléshez

Ascolto Medio felkészíti a tanulókat a Celi (2 és 3), Cils (Uno-B1 és Due B2), Plida (B1 és B2) vagy más nyelvvizsgák hallás utáni szövegértés részére. Ezenkívül a változatos hangokat felvonultató felvételek segítségével a tanulók javíthatják kiejtésüket, hanglejtésüket és az intonációjukat. Az Ascolto Medio a következőket tartalmazza:

• Tankönyv 60 perces CD melléklettel, amely 24 szövegből áll, köztük 16 autentikus. Az autentikus szövegek változatos témakörökből kerültek ki: telefonos beszélgetések, receptek, felszólalások, hírek, interjúk és kulturális tárgyú riportok, amelyeket gondosan választottak ki rádió és televíziós műsorokból. Így a tanulók nemcsak a mindennapokban használt élő nyelvvel, hanem az olasz valósággal is kapcsolatba kerülnek. Minden szöveghez tesztkérdések, kiegészítendő feladatok és igaz-hamis állítások kapcsolódnak.
  • Tanári kézikönyv a hallás utáni szövegértés feladatok szövegeivel és a kapcsolódó feladatok megoldásával.