Una grammatica italiana per tutti 1

Kiadó Edizione Edilingua

Fiatalok és felnőttek részére

Kezdő szint (A1-A2)

Az Una grammatica italiana per tutti nem egy hagyományos nyelvtani összefoglaló, mert kimondottan a külföldiek igényeinek megfelelően, azokat a nehézségeket, kétségeket figyelembe véve készült, amelyekkel az olasz nyelv tanulása során találkoznak. Minden nyelvkönyv hasznos kiegészítője lehet, mert a nyelvkönyvekben megszokott szókincsbeli és nyelvtani fokozatosságot alkalmazza. A megoldókulcsnak és a világos, modern elrendezésének köszönhetően önálló tanulásra is jól használható. A tankönyvcsalád két kötetből áll.

1. kötet (A1-A2 szint): főnév, névelő, kijelentő mód jelen idő, közelmúlt, folyamatos múlt, felszólító mód, feltételes mód, melléknév, prepozíciók, tárgyas és részes esetű névmások, ci és ne, si névmással képzett személytelen igealakok.

Grammatica avanzata della lingua italiana

I pronomi italiani

Le preposizioni italiane