Espresso 1 NUOVO - solo libro

Kiadó Alma Edizioni

Olasz kurzuskönyv külföldieknek

Mi ez?

Egy hat szintre osztott olasz nyelvi tankönyvcsomag fiatal és felnőtt külföldiek számára:

• Espresso 1 (A1)
  • Espresso 2 (A2)
  • Espresso 3 (B1)
  • Espresso 4 (B2)
  • Espresso 5 (C1)
  • Espresso 6 (C2)

A csomag minden része kb. 90 órányi anyagot tartalmaz (plusz az otthoni feladatok), amely a következőket tartalmazza:

egy könyv,

hanganyag, mely online elérhető

egy tanári kézikönyv.

A tankönyv, amely munkafüzet is egyben a következőkből épül fel:

• 10 lecke,
  • 10 fejezetnyi feladat,
  • 4 szórakoztató ismétlő fejezet,
  • egy nyelvtani összefoglaló,
  • egy szószedet.

A tanári kézikönyv a következőket tartalmazza:
  • egy módszertani magyarázat,
  • segítség az órák megtartásához,
  • a feladatok megoldókulcsa.

A CD tartalmaz:

• autentikus nyelvi szövegek,
  • kiejtési és hanglejtési gyakorlatok,
  • néhány dal (Espresso 2).

Olaszország térképet, felvételiket és felmérőket valamint önellenőrző teszteket talál a www.almaedizioni.it honlapon.

Milyen?

• Új és innovatív módszereket alkalmaz;
  • Lehetővé teszi, hogy a tanulók szinte azonnal könnyedén és biztonsággal kommunikáljanak valós élethelyzetekben;
  • Segítségével a tanulók elsajátíthatják a tanulási módszereket, és nagyobb önállóságra tehetnek szert;
  • Olyan motiváló feladatokat tartalmaz, amelyek bevonják a tanulókat, a valós helyzetekre épülnek és segítik a tanulók közötti munkát;
  • Mindezek ellenére nem hanyagolja el a nyelvtant, valamint a tanult ismeretek rendezését, ismétlését és megerősítését;
  • Az olasz mindennapokkal és kultúrával foglalkozó ismeretekben gazdag;
  • Világos és jól megszerkesztett felépítése megkönnyíti a tanár számára a könyv használatát.

Espresso 1 Grammatica ed esercizi - Olasz nyelvtani összefoglaló és feladatgyűjtemény magyar anyanyelvű tanulók számára

Ez a nyelvtani összefoglaló és gyakorlókönyv, azok a magyar anyanyelvű tanulók számára készült, akik az Espresso 1 könyvet használják.

A fejezetek az Espresso 1 felosztását követik, és a következőkből épülnek fel:

• az olasz és magyar szó- és mondattani elemek összehasonlító ábrázolása,
  • kiegészítő gyakorlatok az Espresso 1-ben taglalt témákhoz,
  • egy az Espresso 1 szavait tartalmazó magyar-olasz szószedet,
  • magyar-olasz fordítási feladatok,
  • önellenőrző tesztek,
  • megoldások.

A könyv lehetővé teszi a magyar anyanyelvű tanulók számára, hogy önállóan fejlesszék tudásukat, és elmélyítsék az órán tárgyalt témaköröket.

Espresso esercizi supplementari - kiegészítő feladatok /nyelvtani összefoglalók

Ez a három könyv azok számára készült, akik az Espresso 1., 2. vagy 3. kötetét használják. A könyvek felosztása ugyanis, pontosan követi a tankönyvek menetét.

A könyvek azzal a céllal készültek, hogy az Espresso 1, Espresso 2 és Espresso 3 kapcsolódó leckéinek nyelvtani és szóanyagát elmélyítse, és a tanulók felmérhessék az előremenetelüket.

A különböző feladatokat elsősorban egyéni munkára tervezték, és a függelékben található megoldások segítségével, a tanulók ellenőrizhetik megoldásaikat.

Espresso Grammatica

Az Espresso 1, Espresso 2 és az Espresso 3 kötetben taglalt témákat és nyelvtani szerkezeteket tartalmazza. Az Espresso sorozat hasznos kiegészítője lehet, de a könyv önállóan is használható.

A könyv azok számára készült, akik önállóan szeretnék átismételni a legfontosabb nyelvtani szerkezeteket, amelyeket a könyv ábrák és illusztrációk segítségével magyaráz meg.

A könyv az olasz írott és beszélt nyelv működését állítja a középpontba. A könyv tematikus felosztást követ, és minden fejezet mellett fel van tüntetve a könyv azon fejezetének száma, amely az adott témával foglalkozik.

Espresso 1 és 2, Attivitá e giochi - Tantermi játékok és gyakorlatok

A könyv gyakorlatai az Espresso 1 és Espresso 2 köteteit egészítik ki. A könyv a tanároknak kíván segítséget nyújtani az órák szórakoztató jellegének erősítésében és abban, hogy a minden tanuló a gyakorlatban is kipróbálhassa az Espressóban tanult nyelvtani szerkezeteket, anélkül, hogy az óra unalmassá válna. A könyv felosztása követi a tankönyvek felosztását, de a könyvet csak az ismétlések céljából is felhasználhatjuk.

A könyv két részből épül fel. Az első rész a játékok leírását, típusát, a vonatkozó leckék leírását, a feladatok didaktikai célját és a játékokhoz szükséges időt tartalmazza. A második részben a játékokhoz szükséges anyagok fénymásolható változatát találjuk.

A könyv gyakorlatok széles skáláját: verseny típusú játékokat (kártyajáték, társasjáték, dominó, tombola, puzzle, keresztrejtvény, stb.), írásbeli és szóbeli kommunikációra épülő feladatokat és szerepjátékokat is tartalmaz.

Espresso 1 - esercizi supplementari

Espresso grammatica