Allegro 2

Fiatalok és felnőttek részére

Kezdő szint (A2)

Olasz nyelvkönyv külföldieknek

Az Allegro 2 egy innovatív háromtagú olasz nyelvkönyv család második kötete, azoknak, akik az olasz nyelvet és a mindennapokat szórakoztató módon akarják elsajátítani, megismerni. Rövid és motiváló fejezeteivel, az ösztönző játékokkal és feladatokkal elsősorban a kommunikációkészség fejlesztését célozza, de nem hanyagolja el a már megtanult struktúrák ismétlését és rögzítését sem.
A könyvcsomag az alábbi részekből áll:
  • tankönyv és munkafüzet, egyetlen kötetben, ami megkönnyíti és hatékonyabbá teszi a használatot.

A könyv és munkafüzet a következőkből épül fel:

12 fejezet, amelyekből 4 ismétlés

nyelvtani és a beszédkészséget fejlesztő ismeretek összefoglalója minden fejezet végén

autentikus írott és szóbeli szövegek

a könyv végén található mellékletben nyelvtani összefoglaló és szószedet minden fejezethez

feladatok a könyv második részében

• 1 CD/ hangkazetta a fejezetekhez kapcsolódó párbeszédekkel, hallás utáni szövegértés gyakorlatokkal.
  • tanári kézikönyv, amely a lehető legnagyobb mértékben könnyíti meg a tanár munkáját hasznos tanácsokkal, fénymásolható segédanyagokkal, a hallás utáni szövegértés feladatok szövegeivel, a gyakorlatok megoldásaival.
  • internetes gyakorlatok biztonságos és folyamatosan ellenőrzött honlapokon olyan rövid feladatokkal, amelyek segítségével a tanulók elmélyíthetik a fejezetben tanultakat.
  • internetes tesztek megoldásokkal, hogy a tanulóknak még több lehetősége legyen a fejezetekben elsajátított nyelvtani ismeretek és a beszédkészség ellenőrzésére.