Tanárfelvétel

Az oktatók kiválasztásánál kiindulópontnak tekintjük a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete által elfogadott képesítéseket. Iskolánkban diplomás, nyelvtanári végzettséggel rendelkező oktatók végzik a hallgatók képzését. A körültekintő tanárfelvételi eljárást követően csak az iskola szakmai követelményeinek megfelelő szakemberek kapnak munkát. Tanáraink legtöbbje évek óta dolgozik nyelviskolánkban.

A jelentkező tanároktól az alábbi dokumentumokat kérjük:

· Végzettséget igazoló okirat fénymásolata

· Szakmai önéletrajz

· Motivációs levél

Tanárfelvétel menete:

A tanulmányi vezető megvizsgálja és értékeli a beküldött dokumentumokat. Ezt követően kerülhet sor az olasz nyelven folytatott szakmai kérdéseket érintő beszélgetésre. A felvételi beszélgetésen megfelelt pályázónak –előre kialakított rend szerint- 40-48 órát kell hospitálnia, majd próbaórát tartania. Amennyiben megfelelően teljesít, próbatanítási lehetőséget kap, amely során vezetőtanárával közösen visz végig egy tanfolyami csoportot. A felvételi eljárás összegzéseként írásos feljegyzés készül a jelentkező szakmai felkészültségéről, nyelvi kompetenciájáról és egyéb készségeiről. Ha a szakmai vezető értékelése pozitív, a jelentkező felvételt nyer az Iskola tanárai közé és a tanulmányi igazgató döntése szerint kap munkalehetőséget.

Tanárok alkalmazásának feltételei

· Nyelvtanári végzettséget igazoló dokumentum

· Sikeres felvételi vizsga és próbatanítás